یزد

اثرات اقلیم در زندگی مردم یزد

رطوبت هوا در اغلب فصول سال بسیار اندک است، شاید کامل‌ترین توصیف هوای شهر، خشک بودن آن باشد، چراکه هم گرما و هم سرمای آن خشک است. مسافری که پا بر زمین یزد می‌گذارد، پیش از هر چیز خشکی هوا را بر پوست و حنجره خود احساس می‌کند و اگر ظهر روزهای گرم در شهر گردش کند، در چشمان خود احساس خشکی و حتی دردی خفیف خواهد کرد. اینها مسایلی است که مردم بومی نیز با آنها مواجه هستند، اما شیوه‌ زندگی ایشان درگذر زمان با این شرایط اقلیمی تطبیق یافته. مثلاً ساعات فعالیت روزانه، استفاده گسترده از عرقیات گیاهی و نوشیدنی‌های خنک، فالوده محلی و... در معماری نیز بادگیر، دیوارهای بلند و زیرزمین از مهمترین الگوهای این انطباق است.

ادامه مطلب   
نویسنده : خانه عمران ; ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱۳


پایان نامه خودم(مجتمع تجاری اداری نسیم شمال)

سلام دوستان...

یه مقدار اطلاعات از پایان نامه خودمو می زارم تو وبلاگم...امیدوارم خوشتون بیاد

البته پایان نامه مو پارسال تحویل دادم...

عنوان تحقیق : مطالعه و بررسی فضاهای تجاری

 با توجه به شکل ظاهری، نحوه طراحی ونوع خدمات دهی واحدهای تجاری منطقه مورد مطالعه ، دیده می شود که تک تک واحدهای پراکنده تجاری در مجاورت سایت با اندک تغییری از فرم مسکونی به فرم تجاری تبدیل شده اند و بدون طراحی خاص فضای تجاری نتوانسته اند ، پاسخگوی نیازهای مخاطبین امروز خود باشند.

با توجه به مکان قرار گیری پروژه مورد نظر ( سایت) فقدان مجموعه هایی با عملکرد های مختلف نظیر مجتمعهای تجاری که موجب تعریف هر چه بهتر جنبه کارکردی سایت می گردد، به شدت احساس می شود. لذا طراحی مجتمع تجاری در سایت ضمن پاسخگوی به نیاز مردم منطقه، سبب ارتقاء کارکرد محدوده نیز می گردد .

ادامه مطلب   
نویسنده : خانه عمران ; ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٧